Το Δημοτικό Σχολείο Εξωμβούργου στολίζει το δέντρο της ελπίδας

Περίπου διακόσιες κάρτες μ’ ευχές για τα παιδιά του νοσοκομείου Ελπίδα, έφτιαξαν οι μικροί φίλοι που πέρασαν απ΄ τη γωνιά του σχολείου μας, το Σάββατο 8 και την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου κατά την διάρκεια της Χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης του Δήμου Τήνου.

Στα πλαίσια της ίδιας δράσης προστέθηκαν και τριάντα νέοι εθελοντές δότες μυελού των οστών. Οι αιτήσεις τους μαζί με τις κάρτες θα σταλούν σύντομα  στο νοσοκομείο Ελπίδα.

Το Δ.Σ του Συλλόγου μας θα ήθελε να ευχαριστήσει θερμά τον Δήμο Τήνου για την πρόσκληση, όλους τους συνδιοργανωτές, την Δέσποινα Δαρζέντα για τις όμορφες στιγμές που χάρισε στα παιδιά μας και όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, οι οποίοι μας στήριξαν για ακόμα μία φορά ενεργά με την παρουσία τους.