ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ 2016

Το Δημοτικό Σχολείο Εξωμβούργου γιόρτασε την Τσικνοπέμπτη με κέφι και πολλά δρώμενα. Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, συμμετείχαν στο πάρτι ντυμένοι σαν κολλεγιόπαιδα του «Οutburghcollege» (σε μετάφραση «Κολλέγιο Εξωμβούργου»). Οι μικροί μας μαθητές παρακολούθησαν τα μάθηματά τους τις πρώτες ώρες, ντυμένοι μασκαράδες ή κουκούγεροι, όπως λέγονται στα Τηνιακά. Στη συνέχεια, επισκέφτηκε το σχολείο μας το Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο Πύργου και ξεκινήσαν τα παιχνίδια, που είχε ετοιμασει ο Σύλλογος Γονέων. Μικροί και μεγάλοι έπαιξαν μουσικές καρέκλες, σκυταλοδρομίες με μπαλόνια και σπασμένο τηλέφωνο. Κι επειδή «νηστικό αρκούδι, δε χορεύει», μόλις τσικνήσαμε, «το ρίξαμε στον χορό». Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Δημ. Σχ. Εξωμβούργου για την οργάνωση αυτής της εκδήλωσης.

ΚατηγορίεςΧωρίς κατηγορία