Ένα μεγάλο ευχαριστώ…

Ευχαριστήρια επιστολή προς τον Σεβασμιότατο Αρχεπίσκοπο
π. Νικόλαο Πρίντεζη

Σεβασμιότατε,

Οι δάσκαλοι,οι μαθητές και οι γονείς του Δημοτικού Σχολείου Εξωμβούργου, σας ευχαριστούν για τα καλά σας λόγια, που δημόσια διατυπώσατε, όσον αφορά το επίπεδο εκπαιδευτικής εργασίας, που επιτελείται στο σχολείο μας. Τα πατρικά και αγαπητικά σας λόγια, μας δίνουν δύναμη και κουράγιο να συνεχίσουμε το εκπαιδευτικό μας έργο, προσφέροντας στα παιδιά μας πνευματική, ψυχική και σωματική ευεξία.

Οι δάσκαλοι του Δημοτικού Σχολείου Εξωμβούργου υπόσχονται σε σας, τους μαθητές και τους γονείς, ότι με πατριωτισμό και αγάπη θα υπηρετούν αυτό που η πατρίδα και η εκπαιδευτική κοινότητα μας έταξε να κάνουμε, σύμφωνα με τα ιδανικά του έθνους μας, τις πανανθρώπινες αξίες και να είσθε βέβαιος, ότι η σημερινή αγαστή και αποδοτική συνεργασία όλων, εξασφαλίζει τη δημιουργική ζωή και ύπαρξη του αναβαθμισμένου Σχολείου μας.

Με σεβασμό και εκτίμηση,

Η Διευθύντρια του Σχολείου