Λεμονάδες για καλό σκοπό!

Δύο μαθήτριες της Ε’ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Εξωμβούργου έλαβαν τη πρωτοβουλία να φτιάξουν και να πουλήσουν σπιτικές λεμονάδες, για καλό σκοπό! Ακούγοντας την ιδέα τους, ένα άτομο που θα ήθελε να κρατήσει την ανωνυμία του αποφάσισε να δώσει στα κορίτσια παγωτίνια προς πώληση! Τα χρήματα προσφέρθηκαν στο σύλλογο ατόμων με αναπηρίες. Ακολουθεί το γράμμα των κοριτσιών.

Πέμπτη 18 Μαΐου 2023
Ευχαριστούμε πολύ τη δασκάλα μας και το σχολείο για αυτή την πρωτοβουλία μας. Επίσης ευχαριστούμε την κυρία που μας έδωσε τα παγωτίνια αλλά θέλει να κρατήσει την ανωνυμία της.
Θα θέλαμε να ξέρετε πως οι λεμονάδες είναι σπιτικές από την κυρία Σοφία τη μαμά της Αρετής και την ευχαριστούμε για τον κόπο της. Επίσης ευχαριστούμε πολύ την κυρία Λουίζα μαμά της Ελσης για τα ποτήρια τα πιατάκια και τα καλαμάκια. Τα λεφτά που μαζέψαμε τα  δώσαμε στον σύλλογο ΑΜΕΑ της Τήνου και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως τα λεφτά που μαζέψαμε είναι 345 ευρώ. Ευχαριστούμε πολύ.
Ελση Κραμποβιτη
Αρετή Τριαντάφυλλου